sülearvuti

Sülearvuti kui oluline töövahend

Tänases maailmas tundub, et kõik nutiseadmed muutuvad aina väiksemaks – st. et kõik, mis taskusse või sülle mahub, on ideaalne. Just seetõttu ongi kasvanud hüppeliselt erinevate tahvelarvutite ning nutitelefonide populaarsus. Sülearvuti, mida võis veel 10-15 aastat tagasi pidada „luksuskaubaks“, mida iga inimene endale lubada ei saanud, on tänapäeval tavaline nähtus meie töölaual. Lauaarvutid pole kuhugi kadunud, kuid liikuv tööinimene eelistab kompaktsust ja kaasaskantavust ja seda sülearvuti pakkuda suudabki. Siiski, valik on ju lai – kuidas olla teadlik sellest, mis on parim ning mida peaks eelistama? Oled Sa assistent või ettevõtja – ostu sooritama minnes on hea silmas pidada just neid järgnevaid juhtnööre.

 

  1. Hind

Kindlasti on hind üheks määravamaks teguriks uue sülearvuti ostmisel. Samas, alati ei pruugi kõige odavam olla kõige halvem ja samas ka kõige kallim ei pruugi olla kõige kvaliteetsem. Seetõttu on parim lahendus panna paika enda rahakoti „võimekus“ ning selle järgi edasi mõelda.

 

  1. Eesmärk

Üks esimesi asju, mis uue arvuti ostmisel selgeks tuleb teha, on eesmärk. Kas tegemist peaks olema äriklassi arvutiga, mis suudab teha ära palju, on üldiselt kvaliteetsem, kuid ka kallim? Või sobib ka odavklassi arvuti, mis on tavaliselt suunatud tavakasutuseks ning mille tõttu võivad ka näitajad veidi madalamad olla?

 

  1. Suurus

Sülearvuti suurusest oleneb palju. Üldiselt on väiksemad sülearvutid ka väiksema võimsusega, mistõttu ei sobi töödeks, mis nõuavad rohkem jõudlust. Samas on tehnika areng olnud nii hea, et ka kõige õhemad ja kergemad sülearvutid on suutelised läbi viima suurt jõudlust nõudvaid ülesandeid. Mis kõige parem – neid on ka hea kaasas kanda!

 

  1. Mudeli tootja

Üldiselt on mudeli tootja valik maitse asi. Hea sõna levib suust-suhu ning seetõttu võib mõni tootja saada positiivsemat, mõni negatiivsemat tähelepanu. Peamiselt on siiski erinevate tootjate arvutitel sarnane riistvara, mistõttu tulebki siinkohal mängu lihtsalt isiklik eelistus.

 

  1. Protsessor

Protsessor on üks tähtsamaid komponente arvuti juures, olles justkui selle „süda“. Seetõttu on selle jälgimine vägagi oluline. Protsessori valik oleneb jällegi sellest, kas uus sülearvuti läheb kasutusse lihtsalt internetis surfamise jaoks või on vaja sellega suurem töö ära teha.

 

  1. Aku

Hea akukestvus on sülearvuti juures kindlasti üks positiivsemaid külgi. Kes siis sooviks koguaeg juhet kaasas kanda? Siinkohal tuleks mõelda selle peale, milleks arvutit kasutatakse. Võimsamad arvutid, millel võimsam protsessor ja graafikakaart, tarbivad ka rohkem akut.

 

  1. Ekraan ja klaviatuur

Hea ekraan on oluline just seetõttu, et silmade kiiret väsimist ära hoida. Seetõttu peaks tähelepanu pöörama ekraani suurusele, eredusele ning ka vaatenurkadele. Samuti on tähtis klaviatuur – miks? Just seetõttu, et klahvid peaksid olema mugavad nii tavakasutajale kui inimesele, kes kasutab sülearvutit tööülesanneteks. Liiga pehmed ja liiga vetruvad klahvid võivad takistada normaalset kasutust. Kindlasti on oluline enne ostmist klaviatuur järgi proovida.

 

  1. Mälu (RAM)

Korraliku suurusega mälu on üks tähtsamaid asju sülearvuti juures. Mälu suurusest oleneb see, kui palju lisa-aplikatsioone on endale võimalik alla laadida. Üldiselt oleneb mälu suurus näiteks arvuti hinnast – odavamatel on mälu enamasti 2-3 GB. Tänapäeval on aga üsna tavaline 4 GB, mis on piisav nii meelelahutuseks kui töö tegemiseks.

     

  1. Ühenduvusvõimalused

Tänapäeval on ülioluline olla pidevas „ühenduses“ – olgu siis mõne seadmega, internetiga, teiste inimestega jne. Just see on põhjuseks miks ühel korralikul sülearvutil peavad olema vajalikud ühenduspesad. Kindlasti on olulisim neist USB, kuid mitte vähemtähtsam on ka HDMI.

 

  1. Sülearvuti korpus

Korpuse kvaliteet oleneb samuti hinnast. Üldiselt on kallimad sülearvutid, mis mõeldud pigem töötegemiseks, ka vastupidavamatest materjalidest. Sealhulgas näiteks karbon, titaanium ning alumiinium. Odavamad igapäevakasutuseks mõeldud sülearvutid on üldiselt aga plastmassist ning ilma metallraamita. See tähendab aga, et see kulub kiiremini ja ei pea nii hästi vastu. Seega on oluline silmas pidada seda, mille jaoks arvuti ostetakse, ning sellest lähtuvalt teha ka ülejäänud valikud.

 

Kas pole ikka kindel kuidas või millist sülearvutit valida? Töö tegemiseks ideaalse sülearvuti leidmine võib võtta veidi aega. Ära kiirusta! Mõtle rahulikult läbi eelnimetatud punktid, vaata ja võrdle erinevaid tooteid ning otsusta rahulikult. Kaup24.ee teeb asja Sinu eest lihtsamaks – oled Sa ettevõtja, assistent või tavakasutaja, Kaup24.ee-st leiad endale sobiva sülearvuti alati. Ka siis, kui Sa pole kohe päris kindel, mida tahad. Lõpuks leiad täpselt selle, mida just Sina vajad, seega investeeritud aeg tasub ennast kindlasti ära!

 

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik siis kliki “Meeldib” ja kui see võiks ka Sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga” 

Aitäh tagasiside eest!