väljasttellimise

Väljasttellimise müüti on peas lihtne tekitada ja teenuste sisseostmine on hirmutav – see on selge. Paljusid talendikaid ettevõtjaid läbivad nende esimese väljasttellimise julgustüki alati koos väikese küünte närimisega ja pisikese kahtlusega hinges. Kuid viimanegi kui üks neist ettevõtjatest on olnud ülimalt kergendatud, kui näeb, kui lõbus on äri juhtida, kui Sul on keegi toeks! Selle sammu astumine on hirmuäratav, kuid kui selle ära teed, ei kujuta enam ette vanade kommete juurde naasmist.

Iga ettevõtja peas tekivad vabandused, mis lükkavad edasi uute tiimiliikmete palkamist ning kõik need vabandused tunduvad alguses olevat vägagi põhjendatud.   Tahan Sulle näidata, miks on aeg neist loobuda!

 

Väljasttellimise müüt nr.1 – väljasttellimine on liiga kulukas

Hoopis vastupidi! Korduvate haldusülesannetega ise tegelemine võib tunduda kokkuhoidev, kuid reaalsuses on see vägagi kahjulik. Iga tund mille veedad tweetide planeerimisele või infolehtede väljajagamisele, on tasumata tund, mille VÕIKSID veeta kliendiga. Kui Sinu tunnitasu on 50-70 eurot tunnis ning Sa raiskad igapäevaselt neli tundi tööle, mis ei ole otseselt klientidega seotud, siis Sa põhimõtteliselt jooksed rahast tühjaks. Investeerides 30-35 eurot tunnis kvalifitseeritud assistenti peale, vabastad enda aega, mida siis omakorda kasutada tegevusteks, mis raha otseselt sisse toovad.

Mõeldes tööle, mis otseselt Sinu mugavustsooni ei kuulu – nagu uue veebilehe või laitmatult disainitud klikimagneti loomine – on eksperdi palkamine ülioluline. Kui üritad neid ülesandeid ise ära teha ning lõpuks oma tulemustega rahule ei jää, oled raisanud ära oma aja ning pead ikkagi kellegi palkama, kes töö hästi ära teeks! Usalda töö algusest peale eksperdile ning säästad aega ja raskelt teenitud raha ning vabaned probleemidest.

 

Väljasttellimise müüt nr.2 – lihtsam on kõik ise ära teha

“Lihtsam” on muidugi suhteline mõiste. Virtuaalassistendi või tiimiliikme koolitamine teatud ülesannetega hakkama saamiseks võtab aega ning energiat, selles ei ole küsimustki. Kuid otsus säilitada oma äri vaid ühe-mehe tegude peal limiteerib Sinu võimalusi kasvada! Kui soovid lisada rohkem klasse, broneerida rohkem kliendi kohtumisi, võtta vastu veel enam töid või püüelda raamatulepingu poole, siis kuidas jõuad kõige selle kõrvalt oma igapäevatööga tegeleda? Kui oled alles alustamas, tundub loogiliseim variant kõigega ise hakkama saada.  Kui oled oma ärile alustalad ehitanud ning valmis tegevusvaldkonda laiendama, saad teiste abiga oma tiibu sirutades lennata kõrgemale ja kaugemale, kui suudaksid seda üksi.

 

Väljasttellimise müüt nr.3 – väljasttellimisega on liiga palju tööd

See on jällegi üks lühinägelik mõtteviis, millest pead LOOBUMA! Virtuaalassistendid on onlines ning tänases interneti maailmas leiad nad kindlasti hõlpsalt. Piisab vaid google otsingumootorist! Ning kuigi ideaalse VA või disainiassistendi identifitseerimine võib võtta aega, hakkad Sa sellest hetkest alates aega säästma, kui ta on koolitatud ning tööle asunud. Pinguta ning vaata, kuidas pikas perspektiivis need pingutused ära tasuvad.

Küsi endalt,“Kui rõhutud ma igapäevaselt olen? Või iganädalaselt? Igakuiselt?” Kujuta ette maailma, kus on vähem stressi, segadust ning rõhutust. Väljasttellimine teeb sellise maailma võimalikuks ning see töö, mida sellesse paned, tasub kuhjaga ära.

 

Väljasttellimise müüt nr.4 – keegi ei suuda asja teha nii, nagu mina

Tõsi! On ainult üksainus Sina ning Sina oled oma ettevõtte süda ning hing.

SIISKI, kui oled oskuslik edasiandja, kes on loonud kindla brändi, võid kindlasti mõned ülesanded ja tööd edasi delegeerida.  Väljasttellimine ei ole sobilik kõige jaoks. Sa pead siiski oma videotes ise osalema ning oma klientidega ise töötama. On ka ülesandeid, mille tegemist Sa lihtsalt naudid ning mille tegemist peaksid jätkama. Kuid üks osa õitsva ettevõtte loomisest on õppida loobuma täielikust kontrollist. Usaldades oma meeskonda tegemaks head tööd, annad neile õigused ning vabastad end mõnest kohustusest.

Võta arvesse ka seda, et õige inimene võib olla võimeline tegema mõningaid asju paremini, kui Sina! Mõtle, mida võiks asetuse ja valgustuse rokkstaar juurde anda Sinu Instagrami isiksusele? Või kui fenomenaalne oleks, kui Sinu blogipostituste eest kannaks hoolt SEO võlur? Ole avatud ideele, et teiste talendid võivad Sinu oma veel enam suurendada.

 

Väljasttellimise müüt nr.5 – kõik head assistendid on juba võetud

Kindlasti mitte! Tegelikult on praegu, rohkem kui kunagi varem, just Sulle saadaval põhimõtteliselt piiramatu kogus assistente. 10 aastat tagasi olid asjad teisiti. Oi, kuidas on ajad muutunud. Nüüdseks on sellest saanud omaette tööstus. Seega, kui oled valmis sel alal katsetama, leiad kindlasti oma ideaalse vaste.

Muidugi ei taha Sa lihtsalt igat vanainimest oma ettevõtte siseasjadega tegelema ning võib olla tõsine väljakutse, et leida ideaalne assistent, kes vastab täpselt Sinu vajadustele. Siin on lihtne otsetee: Küsi soovitusi oma võrgustikult! Kindlasti tead kedagi, kes jumaldab oma virtuaalassistenti ning kes on kogu teekonna juba läbi teinud.

Pea meeles ka seda, et võid alustada väikeselt. Ühel hetkel võid tahta lahti saada suurest osast oma ülesannetest, kuid võid vabalt selle eesmärgi suunas liikuda omal tempol.  Eksperimenteeri sellega, et maksad kellelegi selle eest, et ta kannaks hoolt Sinu kahe-kolme peamise ajakuluka ülesande eest. Kontrolli oma sisetunnet ja eelarvet mõne kuu pärast ning otsusta, kas oled valmis delegeerima veel enam ülesandeid.

Usalda mind – on aeg neist vabandustest vabaneda. Ava end väljasttellimisele ning vaata, kuidas Su ettevõte edeneb!

 

 

Kui seda artiklit nautisid pane “Meeldib” ning jaga seda sotsiaalmeedias kui tead, et Su sõbrad võiks samuti leida, et see informatsioon on väärtuslik!