Kõnni Tööle Päev

6.aprill on…

Kõnni Tööle Päev

Tööle kõndimine – kes seda enam teeb? Me kõik teame, et hommikul läheb nii kiireks ja äratuse nuppu vajutatakse enne voodist välja ronimist 5 korda kinni. Sellise tempoga on isegi autoni õigel ajal jõudmine keerukas… kellel enam on aega tööle KÕNDIDA? Kõnni Tööle Päev on võimalus seda rutiini muuta ning võtta hommikuti asju aeglasemalt. Aeglasem algus päevale aitab kaasa üldiselt tegusamale elule. Aina enam pööratakse tähelepanu sellele kuidas istuv eluviis meie tervisele rõhub. Just seetõttu võib tööle jalutamine olla suure mõjuga meie elule.

 

Kõnni Tööle Päeva ajalugu

Muidugi ei ole Kõnni Tööle Päeva keskmeks ainult füüsiline ja emotsionaalne tervis – see on kogu planeedi tervis üleüldiselt. Ajakiri Prevention promos seda tähtpäeva juba 2004. aastal ning USA tervishoiu- ja sotsiaalteenuste ministeerium võttis sellest kiirelt kinni. Järgnevatel aastatel oli tõuge selle tähtpäeva suunas tugev ning seda tähistatakse ja toetatakse jätkuvalt inimeste poolt igal pool.

Tööle kõndimisel on tervisele imeline toime, eriti inimese puhul kellel on muidu istuv eluviis. See lisaaeg mida vajad tööle kõndimiseks aitab üles ärgata ja päevale vastu minna ilma suurema kiirustamiseta. Maailmas, kus üsna tihti unustame kui palju asju peale töötamise ja magamise veel elus eksisteerib, on see lisaaeg vajalik, et mõistaksime nende asjade tähtsust, millest tavaliselt ilma jääme. Olgu selleks tuuleiili puudutus meie nahal, päike taevas, vihmasadu, lindude laul või lihtsalt tegevused ja elu meie ümber, Kõnni Tööle Päev aitab meil uuesti ümbritsevaga seostuda.

 

Kuidas Kõnni Tööle Päeva tähistada

Pane käest autovõtmed, pane äratus varasemaks, valmista kaasavõetav hommikusöök teepeal söömiseks ning plaani oma teekond. Need on esimesed sammud sinu Kõnni Tööle Päeva kogemuse suunas. Peale seda võiksid ehk kotti visata teise paari jalanõusid, et sa ei peaks kontsakingades või peokingades kõndima. Nii väldid pannkoogi-suuruste villide teket. Kui õues on soe ilm võid isegi tööriided kotti pakkida ning vahetada riided tööle jõudes. Kõnni Tööle Päev aitab vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid, lisada sinu päeva tervislikke jalutuskäike ning üleüldiselt panna sind ümbritsevat maailma rohkem hindama. Seega – välja jalutama!

 

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!