Virtuaalassistent (VA) võib Sinu töönädalast säästa palju tunde. Ettevõtjad saavad kasutada virtuaalseid assistente kõikjal … Kas Sina juba tead kuidas?

Edukaks ettevõtte kasvuks on vaja suurt eesmärki, häid inimesi, plaani, täpsust rahaasjades ning julgust ja veidi ka pimedat usku, et teed õiget asja igas olukorras! Midagi on Sul juba olemas! Aga kas kõik? Kui ei, siis VA on just see, kelle poole tasub esimese asjana pöörduda, sest just nii saad vastavalt vajadusele kasvatada seda, mis on puudu…

 

Vajad müügi- või turundusassistenti, raamatupidajat või juhiabi, kuid ei näe vajadust selleks inimest palgata?

Või soovid alustada ettevõtlusega, kuid ei tea millest alustada?

Kui oled väikeettevõtja, kellel on vaja regulaarset väikesemahulist abi, siis selline virtuaalassistendi lahendus on just Sulle. Kas Sulle on tuttav olukord, et oled hõivatud oma ettevõtte põhitegevusega ning vahel tunned puudust abikätest, kes lepiks Sinu eest kokku mõned kohtumised, kirjutaks vajalikud kirjad, koostaks ja väljastaks mailid ning arved, teeks rutiinseid aruandeid või aitaks sotsiaalmeedia postituste planeerimisel? Sellisel juhul tõttabki appi Sulle virtuaalassistent!

Virtuaalassistent ehk VA

Mis imeloom on virtuaalassistent?

“Ja mida selline imeloom teha oskab?”. Just selliseid küsimusi esitatakse meile üsna sageli, kui mainida, millega me igapäevaselt tegeleme.

Tänapäeva maailmas on infotehnoloogia areng on teinud võimalikuks kodukontoris töötamise ja kaugtöö. Seetõttu on üsnagi loomulik see, et asjad kulgevad selles suunas, et ka sekretärid ja assistendid kolivad üle virtuaalmaailma. Kui näiteks raamatupidaja või arendaja saab oma tööd ära tehtud kodukontorist, siis miks ei võiks seda teha ka sekretär või assistent?

sekretär-va

Aga mis imeloom siis ikkagi on virtuaalassistent (ehk lühendatult VA)?

Lihtsalt seletades on virtuaalassistent nagu tavaline sekretär, assistent või juhiabi, kuid VA täidab ülesandeid enamasti kodukontoris ja abistab kliente kaugtöö vormis, tihti ilma nendega ise reaalelus kokku puutumata.

Detailsemalt seletades, on virtuaalne assistent iseseisev ettevõtja, kes määrab ise oma tasu ja töötunnid, hoolitseb ise oma maksude ja töövahendite eest. Partner saab tellida täpselt sellises mahus teenuseid nagu tal parasjagu vaja ja võimalik. VA jälgib hoolikalt oma tööaega ja esitab tehtud tööde eest arve. Ehk puhas töö ja rõõm, ei mingit „mul on täna paha tuju“ või „aga miks mina koolitustele ei saa minna“ (mida siin-seal kontoris ikka kuuleb).

Maksad vaid tehtud töö, mitte kohvipauside, haiguslehtede ja töötuskindlustuse eest. Virtuaalassistent ei ole igapäevaselt Sinu kontoris ja püsikuluna Sinu ettevõtte palgalehel. VA aitab siis, kui on vaja ning teeb seda virtuaalselt ehk üle interneti. Saad mugavalt suhelda enda virtuaalse assistendiga meili, Skype’i või telefoni teel. Vajadusel saab infot ja dokumente vahetada ka muude erinevate spetsiaalsete programmide kaudu.

Virtuaalse assistendi (virtual assistant, VA) teenusteks on eeskätt tavapärased sekretäri- ja assistenditeenused, lisaks on võimalus saada abi arvepidamises, marketingis, sotsiaalmeediaga seotud teenustes, müügitöös, jne. Tänapäeval on virtuaalassistent keegi, kelleta paljud hõivatud oma ala professionaalid enam hakkama ei saa.

 

Virtuaalne assistent on kasulik, kui:

 • töö ei nõua füüsilist kohalolekut kontoris,
 • alles alustad tegevust ja vajad abikäsi, kuid ei ole veel võimalust inimest palgata,
 • ettevõttel on töö, mida oleks vaja projektipõhiselt ära teha,
 • ettevõttes on vaja asendada töötajat, kes on puhkusel.

 

Virtuaalassistendi eelised

 • VA hoiab kokku Sinu aega ja raha – tasud vaid teenuste eest, mitte tühjade tundide eest.
 • Sa ei pea kulutama aega ega raha töökoha loomisele või töövahendite ostmisele, Sul puudub maksukulu assistendi töötasult.
 • Jääb ära aja- ja rahakulu spetsialisti otsimiseks, pole vaja tegeleda katseajaga, et välja selgitada, kas töötajal ikka on piisavalt kogemusi ja oskusi.
 • Assistent aitab ülesannetega, mis endal ajapuuduse tõttu tegemata jäävad või on ebameeldivad.
 • Sul on võimalus keskenduda tähtsamale – Sa saad tegeleda sellega, mis Sulle tõeliselt oma ettevõttes meeldib!
 • Pole vaja osta inventari, ega rentida tööpinda.

 

On hea teada, mida inimesed tegelikult virtuaalassistendilt ootavad – kas tõesti oodatakse imet?

Tegelikult aga tuleb välja, et enamasti loodetakse saada pikemaajalist tuge, mis aitaks ettevõtet edasi arendada, samuti abi väiksemate projektide puhul või isegi ühekordsete ülesannetega. See kõik käib täpselt selle alla, mida VA Sulle pakkuda saab. VA on eriti kasulik just näiteks firmadele, kes vajavad abi, kuid kellel puudub võimalus luua asukohapõhine kontor.

assistent-pakub-teenust

Ja mida selline imeloom teha oskab?

Nagu juba öeldud, virtuaalassistent teeb ära kõik sarnased tööd, mida teevad ära tavapärased sekretärid ja assistendid, kes töötavad kontorites.

Pakume:

Siinkohal teemegi väikese ülevaate võimalikest ülesannetest, mida virtuaalassistendile on võimalik delegeerida, et asjast paremat aimu saada.

 

Administreerivad teenused:

 • e-kirjadele vastamine;
 • esmane klientide teenindamine;
 • ajaplaneerimine (kohtumiste kokkuleppimine, kalendri haldusteenus);
 • turu-uuringud ja info otsimine;
 • tekstide koostamine, korrigeerimine;
 • jne.

 

Muud teenused:

 • raamatupidamine;
 • sotsiaalmeediakontode haldamine;
 • kodulehe sisu loomine ja haldamine;
 • ettevõtte alustamisega seotud dokumentatsioon;
 • blogipostituste koostamine
 • RSVP (lühend prantsuse keelest „répondez s’il vous plait” ehk eesti keeles “palume vastust”) haldus; jne.

Mis on samuti virtuaalassistendi puhul üks kasulik tegur, ongi just fakt, et ta saab Sind aidata asudes ükskõik kus – maakonnapiirid, riigipiirid ning kontinendipiirid ei ole virtuaalsele assistendile ületamatud.

 

Milleks ikkagi (virtuaal)assistent?

Ostes eelnimetatud teenused sisse, maksad vaid töötundide eest ning võid enda aega pühendada olulisemale nagu näiteks ettevõtte arendamisele. Virtuaalne assistent on iseseisev ettevõtja, kes määrab ise oma tasu ja töötunnid, hoolitseb ise oma maksude ja töövahendite eest. Partnerina saad Sina tellida täpselt sellises mahus teenuseid nagu Sul parajasti vaja on, arvestades ka ettevõtte finantsilisi võimalusi.

 

Seega, virtuaalassistent ei olegi imeloom, vaid pigem sekretär?

Kahjuks või õnneks jah – VA ei olegi imeloom. Kuid virtuaalassistendi teenus ise on suurepärane võimalus oma väärtuslikku aega paremini kasutada ning jätta mõned asjad kellegi teise hoolde.  Ostes mõningad tööd sisse, saad keskenduda sellele, mis on Sinu jaoks tõeliselt oluline.

Pakume büroohaldust ja kombineeritud sekretäriteenuseid. Samuti aitame kokku panna ning juhtida projekte ja rahataotlusi ettevõtjatele ning investoritele. Oleme abiks kui on vaja erinevaid assisteerivaid ja toetavaid teenuseid nii püsivalt kui ka ühekordselt. Igale probleemile leidub alati lahendus! Ja kui Sul napib aega või energiat, siis meie aitame heameelega! Meie poole võib pöörduda nii eesti, vene kui ka inglise keeles!

assistent-aitab

Meie prioriteediks on partnerite personaalsus, privaatsus ja rahulolu. Kõiki andmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja kõik teada olev info jääb meie ning Sinu vahele. Siin lehel nimetatud teenused ei ole lõplikud. Igal ettevõttel on oma tegevusala, oma nägu ja tegu ning sellest tulenevalt on vaja ka erinevaid assisteerivaid teenuseid – konkreetsed teenused selguvad läbirääkimiste teel. Iga partner on ainulaadne ning assistendi teenuseid kohandatakse personaalselt vastavalt vajadustele!

Nii et võta meiega ühendust juba täna ning me leiame üheskoos lahenduse, mis aitab Sul ettevõtet arendada, sära silma tuua ning stressi seljataha jätta! Virtuaalassistent aitab! Ilma tööjõukulude, motivatsioonipakettide või kallite koolitusteta on Sinu parimaks partneriks meie meeskond!

  

  

Kui see leht oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka Sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!