Milleks tööde delegeerimine?

Delegeerimine on jõuline vahend, mis aitab aega kokku hoida ja annab juhile võimaluse tegeleda oluliste küsimustega. Öeldakse, et juhid, kes ei teadvusta endale delegeerimise tähtsust või ei oska seda teha, põlevad läbi. Delegeerimine ei tähenda tüütute kohustuste andmist alluvale, delegeerimine on teadlik valik ning annab võimaluse saavutada tulemusi teiste inimeste abiga ja seista seeläbi kõrgemal aja ja muude vajalike vahendite puudumisest. Seetõttu on oluline teada, mida delegeerida, kellele delegeerida, kuidas delegeerida ja millised on seejuures nii raskused kui ka probleemid. Muidugi ka teistpidi: mida positiivset toob efektiivne delegeerimine organisatsioonile ja inimestele.

Virtuaalassistendi (VA) teenuste kasutamine võib Sinu töönädalast säästa palju tunde. Kuid oluline on teada, millised ülesandeid on mõistlik delegeerida. Paljud ülesanded võivad olla keerukad ise hallata, olenemata sellest, kas alustad või arendad ettevõtet. Ettevõtjad saavad kasutada virtuaalseid assistente kõikjal. Alates müügi või klienditeeninduse kõnede suunamisest kuni tänukaartide saatmiseni võimalikele klientidele.

Oluline on luua usaldus! Nagu ka alalise töötajaga, saavad virtuaalassistendid meeskonnaliikmeks, kes lihtsalt töötavad nö kaugjuhtimisega. Kui Sa pole kindel, kus kohast ja kas alustada, siis siin on 10 võimalust virtuaalassistendi teenuste kasutamiseks oma ettevõtte täiustamiseks.

Raamatupidamine

Arvete ja muude raamatupidamisarvestuste suunamine virtuaalassistendile võib olla üks lihtsamaid asju. Paljud väikeettevõtted otsustavad jagada oma raamatupidamissüsteeme oma virtuaalsete assistentidega, kes saavad seejärel täita selliseid ülesandeid nagu näiteks tasumata arvete ja laekumiste jälgimine. Selleks on vaja ainult mõnda juurdepääsu paarile süsteemile ja pangakonto(de)le.

Delegeerimine-Virtual-Assistant

E-posti haldamise delegeerimine

Selleks, et hoida oma e-postkastis korda ja mitte raisata aega, filtreerivad mõned virtuaalassistendid Sinu kõige olulisemad e-kirjad ja edastavad Sulle kõige olulisema informatsiooni. Sellist e-posti haldamist on lihtne teha kaugjuhtimisega. Kuid pead andma juhised, kuidas ja kellele vajadusel teavet edastada või millisel moel kirjadele vastata.

   

Online-uuringud

Virtuaalassistentidega saad Interneti-uuringuid hõlpsasti ise välja töötada. VA kogub just Sinu jaoks vajaliku teabe ettevõtte veebisaitidelt, teeb vajalikud päringud, uurib uusi tooteid ja vajadusel kontrollib ka potentsiaalseid töötajaid või ärikontakte. Virtuaalassistent aitab ka blogi teemasid leida, samuti aeg-ajalt parandada ja uuendada blogi infot. VA uurib, mis on trendid ja annab Sulle aru.Saatke virtuaalassistendile lihtsalt selged juhised vajadusel koos kasutajanimedega ja paroolidega enda programmidesse, et assistent saaks juurdepääsu spetsiaalsetele otsinguinfole või tasulistele veebisaitidele.

   

Andmebaaside sisestused

Konverentside või koolituste käigus kogutud uute visiitkaartide ja kontaktandmete või olemasolevate kontaktide ajakohastatud teabe korrastamiseks ning hoidmiseks on virtuaalassistent just sobiv abiline.Olge oma vajaduste ja ootuste osas konkreetsed ning veenduge, et virtuaalne assistent on enne seda teinud sellist tööd. Nii jääb vähem ruumi vigadele. Selline kontaktide järeltöötlemine on ettevõtete omanike jaoks tähtis asi.

Delegeerimine-Virtuaalassistent

Andmete töötlemised

Töötlemata andmete muutmine selgeks PowerPointi esitluseks või uuringute tulemuste kokkuvõte Wordi dokumendis võib olla tohutu ajasääst enne koosolekut või kliendiga kohtumist. Virtuaalassistendi käest tulevad andmed kasutuskõlblikul valmis kujul.

Sotsiaalsed ülesanded

Virtuaalassistendid võivad olla head abilised sellistes ülesannetest nagu pühadekaartide kirjutamine või tänukirjade saatmine. Sellised meelespidamised on muutumas üha igapäevasemaks. Hetkel veel on sellised tavad pigem suuremate ettevõtjate pärusmaaks, kuid hea assistent saab selle eest hoolitseda ka väiksemates ettevõtetes.

  

Reisikorraldus

Virtuaalsed assistendid on suurepärane ressurss hotellide leidmiseks, lennupiletite broneerimiseks ja reisi-marsruutide kaardistamiseks nii äri- kui ka puhkusereisi jaoks. Assistendid saavad kasutada reisiplaneerimise tööriistade kasvavaid võimalusi erinevatel veebilehtedel ja võrrelda erinevat tagasisidet.

   

Aja planeerimine

Kuna paljud ajaplaneerimise vahendid on veebis kättesaadavad, haldavad virtuaalassistendid ka paljude klientide kalendreid. Selliste ülesannete hulka kuulub teistelt koosoleku kutsete käsitlemine, klientidega kohtumiste kavandamine ja sündmuste planeerimisel abistamine. See on äärmiselt mugav ja aega säästev.

   

Ettevõtlusmaastiku jälgimine

Potentsiaalsete ärivõimaluste prioriteetseks muutmine võib olla keeruline, kuid virtuaalsed assistendid võivad protsessiga kaasa aidata. Näiteks võib virtuaalassistent uurida tooteid, mis võivad olla tulusad edasimüügiks.

  

Ettevõtlusharu teadmiste ettevalmistus

Piiratud ajaga tõttu, on mõned väikeettevõtted pöördunud virtuaalsete abiliste poole, et hoida silma peal tähtsaimatel ettevõtlusharu sündmustel. Seejärel kasutavad paljud juhid saadud teavet, et värskendada oma sotsiaalmeedia kontosid (vajadusel saab ka seda teha assistent) või just õigeaegsete eelteadmiste tõttu huvitavaid võimalusi vestlustes klientidega. Õige ettevalmistus aitab juhtidel saada ja jagada õigeaegselt uudiseid. 

Vajad lisa abikäsi erinevates töölõikudes? 

Seega kui vastus on jah, siis virtuaalassistent aitab! Võta meiega kohe ühendust ja leiame Sinule sobiliku lahenduse!

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!