info@assistent.ee | +372 5680 0084

68+

klienti (88% püsikliendid)

3812+

Tundi teostatuid töid

20347+

hallatud/vastatud maili

1290+

sotsiaalmeedia postitust

Miks kasutada Google Analyticsi-t ja kuidas seda lugeda?

Google Analyticsi alused

Google analytics info@assistent.ee

Lõid oma ärile veebilehe või blogi ning installisid Google Analyticsi – kuid mida sellega täpselt teha?  See mitmekülgne teenus annab vastused põhimõtteliselt igale küsimusele, mis Sul võivad tekkida seoses oma lehe ning selle lugejatega. See alustab algusest, nagu näiteks sellest kui paljud inimesed Su lehte külastavad või sellest, millist sisu kõige enam lugejate poolt kasutatakse. See jälgib isegi seda kui paljudest lehe külastajatest on saanud kliendid.

 

 

Milliseid aruandeid saan ma luua?

Google Analytics jälgib seda, millist tüüpi tarbijad Su lehte vaatavad, kuidas nad Su leheni jõuavad, mida nad seal teevad ning kui paljudest nendest külastajatest saavad kliendid.

 

Lugejad ja külastajad:

Inimeste aruanded näitavad Sinu lehe külastajate demograafiat, kaasaarvatud vanust, sugu, nende keelt ning ka huvisid.

 

Lehe külastatavus:

Omandi aruanne näitab Sulle kuidas kasutajad Sinu leheni jõudsid.

 

Kuidas Sinu lehte kasutatakse:

Käitumise aruanne jälgib milliseid lehekülgi Sinu lehel enim külastatakse, kui kaua inimesed ühel lehel peatuvad, millistelt lahkutakse kõige kiiremini, mida inimesed sel lehel otsivad ning kui kiirelt Sinu leht ära laeb.

 

Kuidas muudab Sinu leht lugejad klientideks:

Muutearuanded, mida võimalik luua Eesmärgid elemendi abil, annavad Sulle teada kui palju uusi kliente oled loonud ning millised leheküljed ja/või saidid innustasid külastajaid abi paluma või müüki sooritama.

 

Kuidas saan maksimeerida andmekasutust?

andmete kasutus info@asssitent.ee

Oma näidikute kohaldamine laseb Sul peale sisselogimist koheselt näha vajalike andmeid. Google laseb Sul kasutada oma vaikimisi näidikuid, Sinu enda valitud malli või Sul on ka võimalus luua täiesti omanäoline, kasutades kuni 12 vidinat.  Vidinad kuvavad andmeid erinevates vormides, näiteks Widgets display data in various forms, including as single metrics, timelines, geomaps, and table, pie, and bar charts. Kui soovid jälgida lehekülje vaadatavust või aktiivseid kasutajanäitajaid, võid seda teha loenduri, ajakava, tabelite või geokaardi vidinatega.

 

Mida saad teha antud andmetega?

Google Analytics annab Sulle andmed ning laseb Sul valida mida jälgida ning kuidas neid andmeid vaadata.  Kuidas seda informatsiooni kasutada on Sinu enda teha, kuid siin on mõned asjad mis äriomanike arust on kasulikud:

 

Tee selgeks millised välised saidid ja sotsiaalmeedia kontod kõige enam liiklust põhjustavad.

Advanced Segments nupp laseb Sul jälgida liiklust ja muutusi kindlatelt saitidelt, sealhulgas ka arvustussaitidelt nagu näiteks Yelp. Samuti ka nende inimeste ja firmade sotsiaalmeedia kontosid, kellega koostööd oled teinud.  Lihtsalt loo üks lõik, seejärel lisa need URL-id, mida soovid jälgida.

 

Jälgi kus täpselt kasutajad oma ostukorvi hülgavad.

Saa teada seda, kus täpselt makseprotsessi ajal kasutajad oma meelt muudavad. Selleks sea üles URL-i Eesmärgi tüüp. Lisa iga makseprotsessi leht Kasuta Lehtrit kasti ning pane paika kus kaotad oma potentsiaalseid kliente.

 

Saa teada kui paljud mobiiltelefoni kasutajad lahkuvad Sinu mitte väga mobiiltelefoni-sõbralikult lehelt.

Kui Sa ei suuda otsustada kas peaksid oma praeguse lehe või blogi muutma mobiilisõbralikuks, võib Google Analytics Sind aidata.  Külastajad menüü all näed seda kui paljud inimesed sisenesid Su lehele läbi mobiiliseadme ning näed ka seda kui kaua nad seal aega veetsid ja kui paljud lahkusid.  Kui mobiiliseadete kasutajad veedavad Su lehel vähem aega ning rohkem inimesi lahkub, eriti võrreldes nende inimestega, kes ei kasuta mobiiliseadmeid, on selge, et inimesed lahkuvad, sest Su leht ei ole mobiilisõbralik.

Olenemata sellest kas soovid saada kiiret ülevaadet kui palju külastajaid Sul on või otsid viise kuidas veel enam suunata oma järgmist müügikampaaniat, Google Analyticsil on vahendid, millega saad jälgida, organiseerida ning kasutada oma andmeid.

 

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!