Kuhu kaob aeg?                                                  Vastus iidsele küsimusele!

Kas oled vahel tundnud, et aeg nagu lihtsalt jookseks käest ära? Kuhu aeg kaob? 24 tundi ööpäevas tundub justkui piisav tegemaks tööd ning puhkamaks, kuid tihtipeale läheb aeg nii kiiresti, et paljud asjad jäävadki tegemata. Tänapäeva inimeste elutempo on nii kiire, et tihtipeale unustatakse endalt küsida „mis on oluline tegevus ja mis mitte?“ Pigem tuleb Sulle pähe küsimus „Kuhu see aeg jälle kadus?“ palju kergemini. Kas tead, kuhu Su aeg kaob? Kas tead, millele Sa ikkagi kõige enam aega kulutad? Kui ei, siis antud postitus on just Sinu jaoks.

Kuhu aeg kaob

Kuidas teada saada kuhu aeg kaob?

Oma aja planeerimiseks on palju võimalusi: mõned neid lihtsamad, mõned veidi keerulisemad. Milleks aga on ajaplaneerimine üleüldse oluline? Muidugi esmaselt just seetõttu, et kõik vajalikud asjad saaksid tehtud õigeaegselt ning et kvaliteet oleks tipptasemel. Alatihti juhtub ajapuudusel just seda, et asjad on vaevu-vaevu tehtud või mõni tähtis asi jääbki tegemata. Samamoodi on halva ajaplaneerimise üks tunnus see, et pidevalt tuleb leida vabandusi nagu „Mul ei ole aega“ ja „Ma ei jõua“ – jõuad ikka küll! Vabanduste leidmise aeg on läbi!

Kõige lihtsam viis oma asjadega kursis olla, on need lihtsalt üles kirjutada. Paljud eelistavad kasutada märkmike, kuhu füüsiliselt pliiatsiga asjad kirja panna. Samas, tänapäevases maailmas, kui enamik Sinu asju on arvutiekraanil, on lihtne ka oma aega just seal planeerida. Ilmselt üks tuntumaid viise kuidas oma asju planeerida, on kasutada Exceli programmi – sinna sisestada erinevad tegevused, mis on vaja teha ning kellajad ja ongi asjad hästi silme ees. Samas on viimastel aegadel tekkinud juurde päris mitmeid mugavaid ajaplaneerimise võimalusi, millega kindlasti tutvuda võiks.

Abilised vastavad küsimusele, kuhu aeg kaob!

Esimene nendest on Uku. Uku ongi kõige lihtsamalt võttes üks mitmekülgne ajaplaneerija. Ta pakub peaaegu kõike, mida Sul on vaja, et olla oma tegevuste ning ajaga järje peal. Uku-s on võimalus mugavalt sisestada oma ülesandeid koos kirjelduste ja eelkõige tähtaegadega, et miski meelest ei läheks. Samamoodi on võimaldatud tööde prioritiseerimine, mis tähendab seda, et Sul on võimalik märkida ära ülesanded, mis vajavad esmajärjekorras tegutsemist ja alles seejärel vähemtähtsamad. 

Üks parimaid asju Uku juures on see, et see teatab Sulle iga päev, mis tegemist vajab – just nii! Enam pole võimalustki, et Sul miski meelest läheks. Samamoodi mõõdab ta täpselt ka seda, kui palju aega mingi tegevuse peale kulub. Hea moodus kõigist asjadest ülevaade saada on ka sedamoodi, et uurida raporteid mida Uku teeb nii kliendile kui juhile.

Teine hea võimalus on Toggl. Toggl pakub Sulle samuti palju erinevaid võimalusi oma ajakasutusest hea ülevaade saada. Pane lihtsalt Toggl-is taimer tööle kui oma tegevust alustad ning lõpeta taimer siis, kui tegevuse lõpetad. See annab Sulle hea ülevaate kui palju aega miski tegevus võtab ning seetõttu annab eelise ajaplaneerimisel. 

Samuti võimaldab Toggl näha visuaalsete raportite abil seda mis tegevus kui palju aega võtab. See annab võimaluse Sulle lihtsamalt jälgida kui palju aega veedab Su tiim mõne projekti kallal või mõne kliendi osas. Peamine asi mida Toggl aitab saavutada, on aja balanss. Pannes paika ajalised piirangud teatud tegevuste osas, on lihtsalt võimalik jälgida seda, kas oled neile tegevustele kulutanud planeeritust rohkem aega. 

toggl ajajuhtimine

Milleks ikkagi peaksid just Sina mõtlema sellele, et oma aega mõõta?

Aja mõõtmine aitab Sul vältida stressi, muudab Sind ning Sinu aju tööd efektiivsemaks. Kindlasti aitab see kaasa süsteemide automatiseerimisele ja muudab Su töö lihtsamaks. Hea ajaplaneerimine on alus enesedistsipliinile, sest kuigi alguses võib olla raske end kokku võtta ja see taimer käima panna, muutub see üsna pea igapäevaseks osaks Sinu tööst.

Varsti Sa enam ei märkagi, kui avad automaatselt kas Uku või Toggl-i ning jälgid kergelt kuidas oma aega kasutad. See omakorda aitab Sul kasvada ning seeläbi oma ettevõtet kasvatada. Meie ise ja enamik meie edukaid partnereid mõõdab oma aega ning kasutab erinevaid ajaplaneerimise meetodeid. Kui tunned, et oled ajaga hädas ning sooviksid osa tegemisi kellelegi teisele teha anda, võib julgelt meile kirjutada! Kuid arvesta, meie esimene küsimus arvatavasti on: kas Sa tead palju Sul erinevate ülesannete täitmiseks aega kulub? Et Sind aidata, peame meie teadma, kuhu aeg kaob…

Kasutaja kommentaar (allikas Pilvebüroo grupp): “Toggl, karm aga õiglane 🙂 Seda kasutades saab vastused paljudele küsimustele. Kuhu kaob aeg ja kas mõni töölõik, millele kulub ülemäära palju aega on odavam hoopiski sisse osta.” – Enam paremini sõnastada ei saakski!

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!