Uinakute päev

Mis on uinakute päev?

Mõtle kui parem oleks maailm, kui me kõik sööksime igal pärastlõunal kell 15 küpsiseid, jooksime peale piima ning siis teeksime ühe lõunauinaku. 
Barbara Jordan

 

Ärkasid varakult üles ning alustasid päeva hästi, oled terve aja olnud produktiivne ning saanud tehtud kogu töö mis vaja ning oled jõudnud ka käia kohtumistel, kus vaja. Oled olnud justkui sõdur ning isegi lõuna sai ilma suurema vaevata tehtud. Kuid nüüd on pärastlõuna käes ning energiat lihtsalt pole. Mida teha? Lõunauinak! Uinakute Päev innustab mäletama neid noorusaja õnnehetki ning lülituma päevast natukesest ajaks välja!

 

Uinakute Päeva ajalugu

 

Uinakute Päeva ajalugu on lihtsalt uinakute ajalugu ning uinakud olid ju midagi, mida kõik keset päeva tegid. Tegelikult on siesta Hispaanias ikka veel au sees traditsiooniks ning seda tehakse iga päev kohe peale lõunat. See on olnud kombeks juba ammustest aegadest peale. Tegelikult on see komme üsnagi levinud igal pool Vahemeremaades. Itaalias kutsutakse seda nimedega riposo ja pisolini ja isegi vana Charlamagne (jah see Charlamagne) tegi teatavasti 2-3 uinakut igal pärastlõunal.

Kas see on vaid laiskus? Tegelikult mitte. Osaliselt on see kombeks seetõttu, et päeva kuumimate temperatuuridega aeg on just pärastlõunal ning seetõttu on mõttekas teha sellel ajal väike paus. Samuti on sellel tegemist ka 24-tunnise rütmiga ja ärkvelolekutsüklilt unetsüklile ümberlülitumisega. Vahepealne aeg on ideaalne uinakuks. Pärastlõunaste uinakutega kaasneb ka palju kasulikku, sealhulgas on tõendeid mis viitavad sellele, et pärgarteriga seotud suremus väheneb 37% just nende inimeste hulgas, kes regulaarselt pärastlõunaseid uinakuid teevad.

 

Kuidas Uinakute Päeva tähistada

Uinakute Päeva tähistamine on päris lihtne, eksole? Võta lihtsalt pärastlõunal (millal iganes see pärastlõuna sinu jaoks on, mõned meist on päevased magajad) veidi aega puhkamiseks. Ideaalne aeg on peale lõunasööki ning pikemas perspektiivis aitab see enesetunnet parandada ning annab kogu päevaks energiat. Regulaarse töögraafiku kõrvalt võib selle tegemine keeruline olla, kuid siiski… tee uinak millal iganes saad.

 

 

Kui artikkel oli sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka Sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!