visiitkaardi

Just nagu käepigistus, nii võib ka visiitkaardi olemus Sinu ning Sinu ettevõtte kohta palju öelda. Tihti on see potentsiaalsete klientidega üks esimesi kontakti loomise viise ning seega on tähtis luua õige esmamulje. Seetõttu oleme loonud nimekirja levinud visiitkaardi vigadest, et Sina neid edaspidi ei peaks tegema.

visiitkaardi moju kaepigistusena

Olles ausad, visiitkaarte võib olla ka peaaegu et kriminaalseid, kuid järgnevad vead on kõige levinumad.

 

 

Kuus levinud visiitkaardi viga

Puudub kontaktisiku nimi või on kirjas vaid initsiaalid – Kui numbrile helistada, siis keda peaks küsima? See on kindlasti üks piinlik viis, kuidas telefonikõne alustada.

E-maili aadress on liiga pikk – Tõesti oleks tore lisada eesnimi.pikknimi@vägapikkettevõttenimi.ee oma kontaktide nimekirja, kuid see on siiski liigagi pikk e-maili aadress.

E-maili aadress puudub täielikult – Jah. Ei ole ei Gmaili, Hotmaili või isegi mitte Yahoo aadressi. Mõnel visiitkaardil on küll ametlik veebileht kirjas, kuid puudub e-mail, mis tähendab seda, et potentsiaalne klient peab minema veebilehele ning sealt otsima e-maili aadressi, et siis lõpuks ühendust võtta.

 

Kui tüütu see veel on?

Peaksid kindlasti visiitkaardile lisama oma töö e-maili aadressi  (sinunimi@sinuveebileht.ee jne), et Sind tõsiselt võetaks. Samas on e-maili lisamine üleüldiselt juba hädavajalik.

Paberõhuke tasuta loodud visiitkaart – Jah, paljud inimesed kasutavad tasuta visiitkaarte, kuid tegelikult võib see olla üheks veaks, mida tehakse. Sinu visiitkaart ütleb Sinu kohta palju ning on kindel, et keegi ei kirjeldaks end kui tavalist, habrast ja odavat. Lase visiitkaart kujundada ning printida professionaalide poolt.

Jah, professionaalsete visiitkaartide printimine võib olla väljaminek, kuid ebaprofessionaalne visiitkaart läheb Sulle lõpuks rohkem maksma.

Puudub mobiiltelefoninumber – Tänapäeva ühiskonnas, kus kõigil on koguaeg kiire ning inimesed on pidevas liikumises on oluline, et visiitkaardil oleks kirjas Sinu mobiiltelefoninumber. Nii veendud, et oled pidevalt kättesaadav.

Kui inimesed helistavad assistendile, soovivad nad üldjuhul kellegagi juba kohe samal hetkel ühendust saada.

Puuduvad vihjed selle kohta, kes Sa oled või mida Sa teed – Visiitkaardil ei ole mõtet, kui sellel ei ole peal kirjas ei Sinu nime ega seda, mida Sa teed! Sellised vead panevad kahtluse alla nii selle, kes visiitkaardi ulatab kui ka tema ettevõtte.

Märkus andmekaitse osas Pea meeles, et seadusega on keelatud kliendi e-maili lisada avalikku meililisti. Kui klient sellega rahul ei ole, võib ta selle eemaldamist nõuda. Ole kursis andmekaitse määrustega nii riiklikul tasandil kui ka EU tasandil.

 

Mida visiitkaardi kujundamisel meeles pidada?

Võid visiitkaardile lisada oma foto, aadressi või soovi korral ka sotsiaalmeediaga seotud informatsiooni, kuid inimestele on eelkõige tähtis saada teada kes Sa oled, mida Sa teed ning kuidas Sinuga kontakti saada.

Samuti pead neile näitama, et oled professionaal, kes teeb kvaliteetset tööd ning visiitkaart võib sellise mulje loomise osas Sulle palju abiks olla.

On kaootiliselt täiskuhjatud kaarte, liiga väikese kirjaga kaare, liiga suuri visiitkaarte, mis ei mahu kaardihoidjatesse või rahakottigi või selliseid, millele on vanem kaart taha kleebitud (jah, selliseid tõesti on olemas). Siiski, ülaltoodud kuus viga on kõige levinuimad vead, millega võid endale pigem kahju kui kasu teha.

Visiitkaardi loomine ei pea alati olema kulukas, kuid tähtis on luua hea esmamulje. Muidugi võib olla ka loov – otsi kasvõi lehtedelt nagu Pinterest inspiratsiooni!

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!