Kui Sinu ettevõttel on pangakonto LHV Pangas, siis saab Merit Aktivas sisse lülitada automaatse konto väljavõtte päringu. Enam ei ole vaja konto väljavõtet failist importida. Import tehakse nüüd automaatselt otse pangast. See on väga hea võimalus automatiseerida üks igakuisetest tegevustest, et Sina või Sinu raamatupidaja ei kulutaks aega tegevusele, mida on võimalik teha ilma kellegi aega raiskamata.

Kui kõikvõimalikud automatiseerimised tunduvad Sulle aega nõudvate või peavalu tekitavatena, siis allolev juhend on just Sulle! Tegelikult käib panga ühendamine raamatupidamise programmiga väga kiiresti ja lihtsalt. Investeeri 10 minutit, et säästa edaspidi 10 minutit iga päev (kuus teeb see ca.300 minutit ehk umbes 5 tundi!)

 

Kuidas luua otseühendus Merit aktivast LHV pangaga?

Jälgi juuresolevat juhendit samm-sammult ja mõne minuti pärast ongi kõik valmis!

 

Mida tuleb teha raamatupidamisprogrammis?

Lülitame otseühenduse LHV Pangaga sisse pangakonto kaardil menüüst Maksed > Pangad.

maksed-merit-aktiva-LHV

Kui pangakonto on juba lisatud, siis muuda seda:

muuda-merit-aktiva-LHV

Kui pangakaardile on sisestatud LHV Panga IBAN kontonumber, siis on kaardil näha nupud „Loo otseühendus pangaga“ ja „Kinnita automaatselt seotud maksed“.

seo-maksed-merit-aktiva-LHV

Kui klikkida nupul „Loo otseühendus pangaga“, siis avaneb isiku tuvastamise aken. Seal saab ettevõtte allkirjaõiguslik isik ennast tuvastada ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Seejärel saadetakse LHV Pangale automaatselt vastav teade.

NB! Kui oled ühe panga konto ära ühendanud, siis järgmiste kontode lisamisel Sa enam ennast tuvastama ei pea.

 

Mida tuleb edasi teha ettevõtte esindajal?

Pank saadab allkirjaõigusliku isiku meilile Connect teenuse lepingu, mis tuleb digiallkirjastada ja pangale tagasi saata. Seejärel avab LHV Pank otseühenduse Aktivaga.

Tööpäevadel teeb programm konto väljavõtte päringu iga poole tunni järel. Töövälisel ajal tunni kuni paari tunni järel. Andmed imporditakse Aktivas LHV Panga maksete aknasse „Panga väljavõtte import“. Kui ettevõttes on sisse lülitatud ka automaatne seotud maksete kinnitamine, siis laekuvad maksed automaatselt maksete nimekirja, st arved loetakse makstuks ja nad ei ole enam võlgnevustena üleval.

 

Kui Sul on konto (ka) Swedbankis, siis saad ka selle ära ühendada. Meie lehel leiad ka selle jaoks juhendi!

Kui Sul on konto (ka) SEB pangas, siis saad ka selle ära ühendada. Meie lehel leiad ka selle jaoks juhendi!

 

Kui see juhend oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka Sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!

×
×

Cart