Kui soovid oma ettevõtte raamatupidamisega seotud ülesanded jätta edaspidi raamatupidaja hooleks, siis tuleb e-Makusametis ehk e-MTAs raamatupidajale pääsuõigused anda. Järgnevast juhendist saad ülevaate, kuidas see käib.

 

Pääsuõiguste andmine samm-sammult:

1.https://www.emta.ee/ lehele saabudes vajuta üleval paremal nuppu Sisenen e-MTAsse. Seejärel vali endale sobiv sisenemisviis:

 

2. Järgmisena avaneb selline leht, kus tuleb valida e-MTA keskkonda ja vajutada Sisenen:

 

3. Seejärel leia Minuga seotud juriidiliste isikute alt oma ettevõtte nimi ning kliki selle peal. Kui oma ettevõtet esindavate nimekirjast ei leia, võta ühendust Maksu- ja Tolliametiga:

 

4. Leia vasakust tulbast Seaded ning peale klikates avaneb seadete alammenüü. Vali Pääsuõigused ning seejärel Esindajate pääsuõigused:

 

5. Vajuta nuppu +Uus pääsuõigus:

 

6. Lisa oma raamatupidaja isikukood ning vajuta Otsi:

 

7. Valitud isikute alla ilmub raamatupidaja nimi ja isikukood, kasutajatunnus ja olek. Lisa linnuke tema kirje ees olevasse märkeruudukesse (tavaliselt on see automaatselt juba seal olemas). Vajuta nupule Edasi:

 

8. Eelnevaga sai raamatupidaja isik lisatud. Nüüd tuleb otsustada kui pikaks ajaks annad talle volitused oma ettevõtte e-Maksuametis. Kui oled raamatupidajale usaldanud oma igapäevase raamatupidamise, ei ole vajalik esialgu lõpukuupäeva lisada. Kui aga tegemist on ühekordse tööga, oskad ehk mingisuguse lõpukuupäeva lisada. Samas ei ole midagi kui see esialgu lisamata jääb, lõpukuupäeva saab   hiljem ka lisada:

 

9. Kuupäevad lisatud, liigume edasi õiguste sisu juurde. Vajadusel keri lehte veidi alla poole. Raamatupidaja tööks e-Maksuametis on enamasti kõik maksudega seonduv, sellepärast vali Pääsuõiguste pakettide juures Valdkonna menüüst Ning siis rohelisele nupule Otsi:

 

10. Otsingutulemuste ilmudes pane linnuke Raamatupidaja Paketi järel olevasse ruutu ja vajuta Lisan:

 

11. Süsteem küsib veel kinnitust – “Kas soovite anda need pääsuõigused valitud isikutele?”. Vajuta nupule Lisan:

 

12. Ning raamatupidajale õiguste andmine e-Maksuametis ongi valmis:

 

 

Pääsuõiguste lõpetamine samm-sammult:

  1. Volituse lõpetamiseks e- Maksuametis, liigu taaskord esindajate pääsuõiguste juurde (vaata ülaltpoolt). Vajuta raamatupidaja nime ees olevale plussmärgile ning seejärel avaneva rea lõpus olevale pliiatsi-ikoonile:

 

  1. Tekib kaks võimalust:
  • kas lõpetada koheselt volitused
  • või määrata mõni muu kuupäev

 

  1. Vajuta all paremal olevale nupule

 Süsteem küsib kinnitust – “Kas olete kindel, et soovite muudatused salvestada?”. Vajuta nupule Salvestan:

 

 

  1. Ning raamatupidaja volitused ongi lõpetatud! Kontrollimiseks vajuta raamatupidaja ees olevale plussmärgile:

 

 

 

Kui see leht võiks ka Sinu sõpradele abiks olla, siis kliki “Jaga”! 

Aitäh tagasiside eest!

×
×

Cart