Äriidee on iga ettevõtte alus – sellest saab kõik alguse. Kas Sul on ka mõni mõte, mida oled tõrjunud selle asemel, et see ellu viia? Või oled juba alustanud idee realiseerimisega? Mis iganes etapis Sa ettevõtluses oled, äriideed on hea aeg-ajalt üle vaadata. Kas see on endiselt selline nagu päris alguses? Kas see on aja jooksul muutunud? Kas see äriidee on jätkusuutlik?

Ideede kuu – mis see on?!

Mõned suurimad, kõige muljetavaldavamad asjad tänapäeva maailmas – olgu selleks suured kõrguvad majad või keerulised ja säravad nutitelefonid – said alguse ideena. Ilma ideedeta poleks tänases maailmas kõiki neid lahedaid asju, mis meil praegu on. Tooted ja teenused, mis parandavad meie tervist. Asjad, mis pakuvad meile igavuse peletamiseks meelelahutust või mis aitavad meil ühendust hoida. Lahendused, mis leevendavad hommikust tipptundi. Kõik, mis algasid ideevälgatusena kellegi peas ning millest arendati välja tooteid ja teenuseid, mida täna omame ning kasutame.

Rahvusvaheline ideede kuu rõhubki just idee väärtusele, olenemata sellest, kui tobedana see võib algselt tunduda. Kui on midagi, millele oled pikalt mõelnud – idee, mille reaalsuseks muutmisest pole julgenud unistada – siis nüüd on aeg oma ideele tõuge anda.

Põhjusi, miks (häid) äriideid tihtilugu eiratakse, on mitmeid. Olgu siis mõte päris algstaadiumis või oleks vaja võtta ette järgmine samm, üheks takistuseks on paratamatult hirm. Hirm, mis häälena meie peas toob erinevaid vabandusi, miks mitte teha (selle asemel, et äriidee ellu viia), nagu “ma pole veel valmis”, “ma ei oska/ei saa/ei tea” ja nii edasi.

Marie Forleo on selle kohta väga tabavalt öelnud enda raamatus “Kõik on väljamõeldav” järgmist:

Äriidee teostamiseks - info@assistent.ee +372 5680 0084

Seega, aeg on see väike hääl enda peas summutada, mis takistab Sul edasi liikumist ning teha sammud, mida Sa tegelikult sügaval sisimas juba ammu oled tahtnud teha!

 

Rahvusvahelise ideede kuu ajalugu

Millal Sul viimati mõni hea idee oli? Duši all? Või mõtlesid sellele esimese asjana hommikul ärgates, kuid hiljem unustasid, mis see oli? Kas lasid ideel oma peas areneda, kuid siis loobusid, sest arvasid, et see nagunii ei töötaks?

Igaühel meil on selliseid kohatisi ajulaineid ning kahjuks lasevad paljud meist neil selleks ka jäädagi. Mõtle kõikidele ideedele, mis oleks tõesti võinud meie elu paremaks muuta, aga nende ideede autor ei jõudnud kunagi tegudeni. Sel kuul ära lase oma ideedel minema joosta – pane nad paberile kirja ning räägi neist oma sõpradele. Loo päris laineid.

 

Kuidas pidada Rahvusvahelisest ideede kuust kinni

Kuna ideed ei ole kerged tulema, siis sel kuul ära lase ühelgi neist kaduma minna. Pane oma voodi kõrvale märkmik juhuks, kui keset ööd ärkad mõne fantastilise ideega. Niiviisi saad selle kohe kirja panna ning see ei lähe meelest ära.

Kui juhtud ideevälgatusi saama siis, kui oled näiteks duši all või oled kinni hommikuses tipptunnis, luba endale, et kirjutad idee üles nii kiiresti kui võimalik, kas oma telefoni või märkmikusse. Võib-olla, kui hiljem sellele uuesti mõtlema hakkad, on Sul juba veel enam mõtteid, et oma algset ideed täiustada!

Kui Sul on juba äriidee ja oled selle teostamisega alustanud, siis enda ettevõtte arendamisel tuleb Sul kindlasti jooksvalt pidevalt mõtteid, kuidas üht või teist süsteemi ja protsessi paremaks muuta. Pane need kõik kirja! Ükskõik, kui hirmus, tobe või ebareaalne see idee ka ei oleks! Ükskõik, kui väike või suur see mõte ka poleks! Hiljem on Sul aega neid mõtteid ja ideid üle vaadata, prioriseerida ning kõige tähtsamad välja valida.

 

Äriidee arendamine ning teostamine

Kui oled enda ideed kirja pannud, olgu neid siis üks või mitusada, siis vaata need üle. Millised neist tekitavad Sinus kõige enam emotsioone? Milliseid tahaksid kohe ellu viia? (Unusta hetkeks ära kõik takistused, mis võivad tekkida.) Pane need ideed enda jaoks tähtsuse järjekorda.

Nüüd võta need ideed pulkadeks lahti. Kirjuta kõige esimene mõte eraldi lehele ning selle alla lisa kõik hirmud ja mõtted, mis Sul selle ideega tulevad. Kõik, mis takistab Sul seda ideed ellu viimast.

äriidee ja mugavustsoon - info@assistent.ee +372 5680 0084Seejärel hakka leidma lahendusi. Selleks võib vaja minna enda mugavustsoonist väljumist (jah, isegi ainult ideede genereerimise tasemel). Kuula enda mõtteid ning ole aus – kui koheselt tekib peas vastuväide, miks mitte teha, siis lisa see eelnevalt kirja pandud takistuste juurde (need on lihtsalt vabandused)! Kui põhjus idee mitte teostamiseks on see, et Sa ei tea piisavalt või ei oska, siis esita endale järgmine küsimus: kuidas ma saaksin teada? Kuidas ma saaksin oskama? Ning leia vastused. Googelda, suhtle inimestega, uuri, otsi – kindlasti leiad vähemalt järgmise sammu, mis aitab Sul edasi liikuda.

See kõik võib tekitada Sinus segaseid emotsioone. Võid tunda end ebakindla ja haavatavana. See on täiesti normaalne. Kuid kui soovid kasvada ja areneda ning enda ideid ellu viia, siis pead astuma mugavustsoonist kasvutsooni.

Ja ära unusta, et inimene harjub kõigega. Kui oled kasvutsoonis püsinud piisavalt kaua, siis võid peagi avastada, et see on Sinu uus mugavustsoon. Ideede ellu viimisel on kõige olulisem tegutseda – seega alusta väikeste sammudega:

  • pane enda ideed kirja
  • pane kirja kõik vabandused ja hirmud, mis Sind idee juures takistavad
  • leia igale takistusele lahendus
  • asu tegutsema, kohe!

äriidee ja teostus - info@assistent.ee +372 5680 0084

 

 

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka Sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”.

Aitäh tagasiside eest!

×
×

Cart