Lase unel tulla, ara toota yle - info@assistent.ee +372 5680 0084

Tuttav tunne? Väljas on juba pilkane pimedus, aga Sina oled ikka veel ekraani ees? Uni on küll, aga teha on veel nii palju?

 

Unepuudus on tõsine probleem – midagi sellist, millele inimesed üsna tihti tähelepanu pööramata jätavad. Uni on meile sama vajalik nagu õhk ja toit! Võib juhtuda nii, et ollakse uhke enda üle, et suudetakse funktsioneerida vaid nelja-viietunnise une peal. Jõutakse töölegi ning seal keskpäraselt oma tööülesanded ära teha.

Tegelikkuses on asi aga naljast kaugel, sest unepuudus ei lase sajaprotsendiliselt keskenduda ning võib mõjuda inimese tootlikkusele. Eriti on levinud une kärpimine tööinimeste hulgas, kes tihti magavadki vaid mõned tunnid öösel ning lähevad magamatusega otse tööle. Väärarusaam, et unepuudus on märk töökast inimesest tuleb seljataha jätta.

Mitmed ettevõtjad on läinud seda teed, et pakuvad oma töötajatele võimalust tööajal tukastada. See tähendab seda, et unevajaduse täitmiseks pakutakse erinevaid võimalusi.uni - maga rahulikult - info@assistent.ee +372 5680 0084

Näiteks on suurkorporatsioon Google oma kontorisse paigaldanud magamiskapslid just neile töötajatele, kellel ööunest väheseks jäi.

Korralikult väljapuhanud inimene on võimeline palju efektiivsemalt tööd tegema, kui see, kel iga minuti järel silm kinni vajub.

Lisaks Google’le on magamisvõimaluste kasutamine võimalik ka muudes firmades. Nagu näiteks jäätisetootja Ben & Jerry’s, kus töötajad saavad juba üle kümne aasta magamisruume kasutada.

On teada, et võimalus tööjuures tukastada parandab töötajate tuju ning annab neile rohkem energiat, et oma ülesanded ellu viia. Muidugi oleks tore, kui igal pool oleks selline võimalus. Minna töötegemise ajal kuskile ruumi ja magada paar tundi, et virguda uue energiaga.

Reaalsus on aga see, et enamus ettevõtteid ei paku sellist luksusliku puhkamisvõimalust ning töötajad rühivad tööd teha 8-10 tundi järjest. Eriti levinud on see probleem just mikro- ja väikeettevõtjate seas. Sealhulgas on lõunapausidki üsnagi kesised. Sellistel juhtudel pole ime, et kollektiiv on negatiivselt meelestatud. Ja kui oled enda ettevõttes üksi, siis kuidas on lood Sinu meeleoluga? Ülesandeid, millega tegeleda vaja, on palju ning vaimuteravuse puudumine annab tunda?

Üks suurimaid vigu, mida ettevõtja teha saab, on ületöötamine!

Puhka piisavalt! Ja hea uni on selle juures väga oluline.

Sellisel juhul tasub kaaluda varianti oma ülesanded kellelegi teisele üle anda – just nii! Enam ei pea kõike ise ära tegema, eriti kui abiks on virtuaalassistent, kellele oma ülesanded delegeerida.

 

Kuidas uni ja virtuaalassistent seotud on?

Virtuaalassistent (lühidalt VA) on väike abikäsi, kes võib palju ära teha. Kiirete ning stressirikaste tööpäevade jooksul kipuvad ununema just need kõige väiksemad asjad. Näiteks mõne kohtumise kokkuleppimine, paari vajaliku kirja saatmine või ettevõtte sotsiaalmeedia eest hoolitsemine.

uni piinab - kirjuta info@assistent.ee ja delegeeriJust selliste asjade eest kannabki hoolt virtuaalassistent. Seega, isegi siis, kui Sinu töökoht tukkumist ei võimalda, on võimalik see, et kõik ülesanded saavad õigeaegselt ning ilma suurema vaevata tehtud ning hea ööuni on samuti garanteeritud.

Virtuaalassistent on nagu Sinu sekretär, selle vahega, et ta ei ole kontoris käegakatsutavas kauguses, vaid kuskil kaugemal ning Sa ei näe seda inimest isiklikult. Samas, see, et Sa teda oma silmaga ei näe, ei tähenda, et töö hästi tehtud ei saaks. VA abiga ei pea Sa muretsema, et mõni asi tegemata jääks – ta teeb seda kõike Sinu eest.

Seega, maga rahulikult öösel oma uni täis – ära mõtle järgmise päeva ülesannete peale või selle peale, kui stressirikas järgmine töönädal tulla võib. Magades öötundidel korralikult võid olla kindel, et Sul on rohkem motivatsiooni oma tööülesannetega tegeleda. Vaim on virgas ka siis, kui neid ülesandeid tundub olevat üleliia palju.

Just sellistel hetkedel tulebki Virtuaalassistent appi ning tegeleb selle kõigega, et Sina ei peaks üleliigselt mõtlema, kuidas ning millal kõike jõuda. Selline lahendus on sobilik kõigile – nii ettevõtjale, töötajale kui ka virtuaalassistendile.

 

 

 

Kui see artikkel oli Sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga”

Aitäh tagasiside eest!

×
×

Cart